Fizyoterapi Eğitim Programı

Uzay Terapi

Fizyoterapide Uzay Terapi Sistemi, bireyin vücut ağırlığını bütün olarak ya da kısmi olarak başka yerlere aktarıp, bireyin üzerindeki yer çekimi etkisini azaltarak hareket kabiliyetini artırmak için tasarlanmış özel sistemlerdir.

Uzay terapi sisteminde özel giyisiler, çeşitli ip ve lastikler ve metalden bir kafes bulunmaktadır. Uzay terapi alanında deneyim sahibi Fizyoterapist bu özel giyisi ve ekipmanları farklı şekillerde kullanarak bireydeki ihtiyacı sağlamak üzere en uygun pozisyon ve şekle getirerek özel gereksinimli bireye daha rahat hareket edebileceği bir durum sağlar. Uzay Terapi sistemi, sadece özel gereksinimli bireyler için değil, sistemi kullanan fizyoterapist için de daha kolay ve verimli çalışabileceği bir ortam sunar.

Özel giyisilerimiz sayesinde postür bozukluğu olan bireylerin postürlerini düzelterek, onları en doğru sırtüstü, yüzüstü, oturma, diz üstü veya ayakta durma pozisyonlarına getirebilmekteyiz. Bu doğru postür ve duruştayken de makara sistemleri ile doğru hareket açığa çıkarabilmekteyiz.

Uzay terapi sistemi Serebral palsi, Spina Bifida, Kas Hastalıkları, Brakial Pleksus, Skolyoz vb. bir çok problemde kullanılabilir. Fziyoterapistimiz bireyi değerlendiriken uzay terapiye uygunluğunu da göz önünde bulundurarak eğitim ve egzersiz planına bu programı ekleyebilmektedir.

Biz Gaziantep Fizyomer Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak Uzay terapi sisteminin Özel gereksinimli bireylerdeki olumlu etkilerini yıllardır gözlemlemekte ve bu yüzden Uzay terapi sistemini önermekte ve kullanmaktayız.

Ekibimizdeki Fizyoterapistlerimiz de uzay terapi sistemini etkin bir şekilde kullanarak hem kendilerine kolaylık sağlamakta hem de öğrencilerimize çok daha verimli olabilmektedirler.

Her türlü soru, görüş, önerilerinizi bize iletebilirsiniz.